Regulamin korzystania z usługi LEGIMI

w Bibliotece Sztumskiego Centrum Kultury

 

1.      Aby uzyskać dostęp do usługi Legimi należy być zarejestrowanym użytkownikiem Biblioteki Sztumskiego Centrum Kultury oraz nie posiadać zadłużeń na koncie czytelniczym.

 

2.      Dostęp do usługi Legimi jest bezpłatny.

 

3.      Czytelnik może korzystać z e-booków oraz audiobooków.

 

4.      Czytelnik może zgłosić zapotrzebowanie na kod drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie lub osobiście od dnia wydawania kodów na dany miesiąc w godzinach pracy Biblioteki. Wcześniej wysłane maile nie będą brane pod uwagę.

 

5.      Biblioteka posiada ograniczoną liczbę kodów na każdy miesiąc a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości rezerwacji kodu. Jednemu czytelnikowi przydzielany jest jeden kod.

 

6.      Nowa pula kodów wydawana jest co miesiąc począwszy od pierwszego roboczego dnia każdego kolejnego miesiąca.

 

7.      Aby aktywować kod należy wejść na stronę legimi.pl/pomorskie i założyć bezpłatne konto (ewentualnie, jeśli konto już posiadamy, zalogować się).

 

8.      Aplikacja Legimi może być dostępna na jednym lub równocześnie na dwóch urządzeniach – do wyboru: tablet, smartfon, czytnik i komputer. Aby korzystać z usługi należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi. Uwaga: Legimi nie działa na starszych wersjach systemu Windows (wersja Windows 7 i niższych).

 

9.      Po pobraniu z e-booka/audiobooka można korzystać również offline (bez połączenia z Internetem). Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

 

10.  Otrzymany kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał, nieaktywowany kod wygasa.

 

11.  Aktywowany kod jest ważny przez jeden miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu. Po upływie jego ważności można zwrócić się do Biblioteki po kod na kolejny miesiąc. Informacja o tym czy w danym miesiącu dostępne są jeszcze kody do Legimi będzie pojawiać się na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Biblioteki.

 

12.  Czytelnik, który pobrał kod i go nie aktywował nie może pobrać kodu w następnym miesiącu.