Dziś rano uczniowie klasy 2c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztumie wzięli udział w Akcji Żonkile 2026, realizowanej w progach naszej biblioteki.

Akcja Żonkile to coroczna kampania społeczno-edukacyjna organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej celem jest upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim oraz szerzenie wiedzy o tym istotnym wydarzeniu historycznym. Poprzez udział w inicjatywie, młodzi czytelnicy mieli okazję przybliżyć sobie tematykę pamięci, empatii oraz wspólnej historii.

Dziękujemy uczniom za obecność i zaangażowanie w tę ważną lekcję historii oraz postawy obywatelskiej.